Ve Španělsku, vstoupil v platnost nový zákon o konopí!


Podle španělského práva, které vstoupilo v platnost 1.7.2015, je možné, pěstovat konopí pro vlastní potřebu, za předpokladu, že tyto rostliny nebudou na veřejném místě nebo viditelná pro kolemjdoucí, který by pak umožnil policii právo zabavit rostliny nebo pěstitele zatknout.

konopi_nabalkone

Kromě toho, nový zákon také umožňuje prodej klonů, jako volný prodej v grow-shopech, pokud nebudou viditelné zvenčí.
Nelegální zůstává držení většího množství na veřejném místě a pašování konopí a jeho výrobků.

Nový bod článku číslo 36 o narkotikách a léčivech číslo 18, zní nyní takto:
Je považováno za závažný trestný čin a protiprávní akt, výsadba a pěstování toxických látek, psychotropních látek na veřejných prostorách.
V praxi to umožňuje každému ve Španělsku, aby si od nynějška pěstoval malé (nespecifikováno) množství rostlin, dále pěstování konopí ve skleníku, na zahradě, na balkoně nebo na pěstební místnosti.

Grow-shopy a zahradnické obchody mohou také začít obchodovat s klony, pokud nebudou vystaveny ve výloze. Zákazníci dále musí být informováni, ze strany dodavatele, že to co si kupují, je zcela legální, ale že nemohou být přepravovány mimo Španělsko.

Nicméně, je tam jedno omezení, nový zákon zvyšuje předchozí pokutu, která byla ve výši 300-601 eur, za překročení limitu držení malého množství (asi 40 gramů) marihuany nebo hašiše na veřejném místě. Kromě toho,  má policie nyní právo prohledávat podezřelého bez povolení, i při podezření z porušení zákona.

V praxi tato nová nařízení dále liberalizují postoj k marihuaně, a zákony ve Španělsku, které se v posledních letech stalo útočištěm pro kuřáky, pěstitele a pěstitelské semenné banky, pro komerční využití.

Kořeny de-kriminalizace by se daly vysledovat, již ve dvou rozsudcích Nejvyššího soudu v letech 2001 a 2003, který stanovil precedens, což umožňovalo držet velké množství marihuany na soukromém pozemku, který připravil cestu pro vytvoření konopných klubů (CSC).
Jen v Katalánsku nedávno registrovali 165.000 členů.

CSCCZ01a

Loňské putování po klubech najdete tady…

 autor: Conradino Beb   Zdroj: Growlandia.com

POKRAČOVÁNÍ …

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s