Léčba konopím pomohla 9-letému chlapci


Chlapec poprvé vypráví…
9-letý Kalel Santiago, který trpí autismem, řekl svá první slova krátce po zahájení léčby konopným olejem.

kalel-santiago03
Kalel Santiagoviz Portorika je pouze 9 let a prošel si přes těžký životní boj. Když měl 10 měsíců, doktoři mu diagnostikovali ojedinělý zhoubný nádor z nezralých nervových buněk – neuroblastom. Více než dva roky musel podstupovat chirurgické zákroky, chemoterapie a radiační léčbu. Následně došlo k další diagnóze: těžký neústny autismus.

„Zatím, co byl v nemocnici, zjistili jsme, že vůbec nemluví a že jeho chování není normální, například mával rukama a chodil po prstech na noze,“ prozradil jeho otec Abiel Gomez Santiago stránce Yahoo. „No museli jsme počkat, dokud se vyléčí z rakoviny a následně jsme se začali věnovat tomu, že nemluví a jak se postavit k jeho autismu“.

Abiel a jeho žena Gladys, kteří se starají o dalších dvou starších chlapců ve věku 18 a 20 let, začali zjišťovat informace o autismu. Zkoušeli několik škol a terapií a nakonec došlo ke zlepšení při jedinečné terapii na surfech, nedaleko jejich domu. Později v dubnu během finanční sbírky na tento program rodina narazila na léčbu, která změnila jejich životy: konopný olej s vysokým obsahem kanabinoidů CBD (Cannabidiol), který dokáže dramaticky zlepšit symptomy epilepsie a autismu.

Vzali si domů malý sprej, který jsme začali synovi dávat pod jazyk dvakrát denně. Výsledky byly překvapující, protože Kalel začal vyprávět už po dvou dnech.

„Překvapil nás ve škole, když začal vyprávět samohlásky AEIOU. Bylo to úplně poprvé, „tvrdí otec Abiel. „Neumíte si představit, jaké emoce byly v nás, když jsme do té doby jeho hlas vlastně nikdy neslyšeli. Bylo to prostě úžasné. Učitel to nahrál a poslal mé ženě, na co jsme mu řekli, že jediná změna byla v tom, že začal užívat konopný olej s vysokým obsahem CBD. O něco později začal Kalel mluvit už i souhlásky. Jeho první věta byla: „Miluji svou mámu.“ „Nevím, jak máme poděkovat výrobcem tohoto konopného oleje,“ uzavřel Abiel.

konopkar_logo01a

Zdroj: konopkar.sk

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s